Demirören konuşmalı!

29 Haziran Çarşamba
A- | A+
Tunç Kayacı

Tunç Kayacı

tunc.kayaci@fanatik.com.tr
Fransa’da peri masalı devam ediyor. İzlanda 350 bin nüfuslu ülke. Futbolda neler yapıyor neler! Vikingler çeyrek finale kalırken İngiltere’yi saf dışı bırakmakla kalmayıp, Hogdson’u da istifa ettirdiler. İzlanda ile elemede aynı gruptan gelmemiz bizim tesellimiz ama 2016 Fransa’da aynı gruptan bir çeyrek finalist çıkmaması da bizim hüznümüzdür.

Madalyonun bir yüzü böyle. Veda eden A Milli Takımımız’ın durumuna gelince; gerçekten garip bir ülkeyiz. İstifa müessesesinin hiç kimsenin aklına gelmediği bir ülke olarak farkımız bu olsa gerek. Oysa başka ülkelere bakıyoruz. Milli takıma veda edenler, istifa edenler, açık açık başarısızlığını söyleyenler. 

Paranın peşinde

Bizde ortalık toz duman olmuş. Prim meselesi, alınanlar, verilenler listeler halinde yayınlanıyor. Kısaca herkes paranın peşine düşmüş, milli başarıyı düşünen yok. Varsa; ‘sen ne kadar aldın, kaç maç oynadın, ben ne kadar almam lazım, niye verilmedi?’ muhabbetleri. Sonuç ortada; bu kafayla bir yere gidilemeyeceği, gidilse de mucizevi bir şekilde gidilip ikinci mucizeyi beklemek olacağı belliydi ve o mucize de olmadı. 

Hesap sorulmalı

Aslında burada altını çizmek istediğim nokta şu. Fatih Terim ve futbolcuları bu kadar ortada eleştiri yağmuru altında yıpratılırken, parasal meseleler bu kadar net bir şekilde yazılıp çizilirken futbolun patronu nerede? Yıldırım Demirören’den bahsediyorum. Gerçekten daha bir yıl evvel tek aday olarak seçilen ve çok kısa bir süre önce mali konuda da ibra olan bir başkan bunca hengameden sonra niye çıkıp birkaç söz söylemez.

Eğer futbolun başındaysanız bütün bu karmaşık ortamda bilgi kirliliğine mahal vermeden masaya yumruğunuzu vurmanız gerekir. Sonuçta paralarını ödediğiniz bu insanlar görevlerini profesyonelce yapıyorlar, yani gönüllü değiller. O halde başarıda nasıl ödüllendiriyorsanız başarısızlığın da hesabı sorulmalıdır. 

Toz pembe mi!

Tamam, 2016’ya gitmek bir başarıdır. Olaya böyle bakarak, ‘ortada bir başarısızlık yok ki, neyin hesabını sorayım!’ diyebilirsiniz. 
O zaman da sormak lazım. 
Ortam bu kadar toz pembeyse nedir bu çıkan haberler? Birisinin bunların cevabını vermesi gerekir. Bana göre de o birisi sayın Yıldırım Demirören’dir.
 

EURO 2016 MİLLİLERE MESAJINI GÖNDER!

Fenerian ?
Fenerian ? Fenerbahçemiz Zorya Luhansk karşısında "Efsane Çubuklu" formamızla mücadele edecek! #FBSKvsFCZL #UEL @EuropaLeague https://t.co/y1tW56hogh
Muhammet İKİZ
Muhammet İKİZ Mabede yolculuk #fenerinmaçıvar #Uel
Sarıyer Spor Kulübü
Sarıyer Spor Kulübü Bu akşam UEFA Avrupa Liginde Mücadele Edecek Temsilcilerimiz @Fenerbahce, @OSMANLISPOR_FK ve @Konyaspor'a Başarılar Dileriz. #UEL
Cenap Güngör
Cenap Güngör Haydi💪💛💙👉⚽️ #Fenerbahçe! #FBSKvsFCZL #UEL @EuropaLeague #TRT1 https://t.co/unAgZ0Yqc0
FB Tribünü Hayattır
FB Tribünü Hayattır 19:00 | Fenerbahçe - Zorya Luhansk 22:45 | Olimpia Armani Milano - Fenerbahçe #Fenerinmacivar #SaldırFener #UEL… https://t.co/dS28phsvLI
SON GÜNCELLEME: 27 Kasım 2016 18:33