EURO 2016 maçlarını anlatan Ersin Düzen'e 1 ayda 278 bin TL!

27.6.2016 13:58:00
A- | A+
Fransa'da devam eden Avrupa Futbol Şampiyonası'nda TRT'nin yaptığı tercihler tartışma konusu olmuştu. Kurumun, yıllardır büyük organizasyonlarda maç anlatan Levent Özçelik ve Yalçın Çetin gibi iki deneyimli ismin yerine Ersin Düzen'e, Türkiye'nin maçlarını anlattırması futbolseverler tarafından çok da hoş karşılanmamıştı.

Düzen'in, turnuva devam ederken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın iftarı için günü birlik Türkiye'ye gelmesi de sosyal medyada eleştirilere sebep olmuştu. Ersin Düzen ile ilgili bir ortaya atılan bir iddia ise daha da tartışılacak gibi duruyor. CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel'in TRT'nin yaptığı harcamalarla ilgili verdiği bilgiler arasında Ersin Düzen'e yapılan ödemeler de mevcut.
İlişkili Haber

'TRT'nin gözdelerinden'

Atilla Sertel, TRT 1 Stadyum programı için Ersin Düzen'e yapılan ödemelerin fazlalığına dikkat çekti. Sertel açıklamalarında ilgili bölüm şöyle: "TRT ’nin Euro 2016 spikerleri arasında yer alan ve Cumhurbaşkanı ’nın iftarı için Fransa ’dan günübirlik İstanbul ’a gelen ve Genel Müdür Şenol Göka ile aynı masada poz veren Ersin Düzen de TRT yönetiminin gözdelerinden."

'Ayda 278 bin TL'

"Ersin Düzen ’in Fransa için ne kadar ücret aldığını bilmiyoruz ama haftada iki gün yayınlanan, yapımcısı ve sunucusu olduğu Stadyum programı için bölüm başı 34 bin 750 lira ödendiğini biliyoruz. TRT ’nin kameralarıyla, TRT imkanlarıyla, TRT stüdyolarında çekilen Stadyum için Ersin Düzen ’e haftada 69 bin 500, ayda 278 bin lira aktarılıyor."

Yalçın Çetin veda etti

Sertel'in bu iddiasına TRT yönetiminin yanıt verip vermeyeceği bilinmiyor. Ancak futbolseverlerin maç anlatmalarını istediği iki isimden (Levent Özçelik ve Yalçın Çetin) Yalçın Çetin'in veda mesajı da hayli konuşuluyor. Çetin, dün oynanan Fransa-İrlanda Cumhuriyeti maçının turnuvada anlatacağı son maç olduğunu aktarmış ve futbolseverlere veda etmişti.

Twitter'dan hodri meydan

Ersin Düzen, bu iddialar sonrası suskunluğunu bozarak kendine ait twitter hesabından paylaşımda bulundu. Düzen, "Yalan, iftira, karalama, hakaret; hepsine elbet cevabım olacak, lakin sosyal medya üzerinden değil! İstanbul'a gelişimi bekleyin!" yazdı.

EURO 2016 MİLLİLERE MESAJINI GÖNDER!

Fenerian ?
Fenerian ? Fenerbahçemiz Zorya Luhansk karşısında "Efsane Çubuklu" formamızla mücadele edecek! #FBSKvsFCZL #UEL @EuropaLeague https://t.co/y1tW56hogh
Muhammet İKİZ
Muhammet İKİZ Mabede yolculuk #fenerinmaçıvar #Uel
Sarıyer Spor Kulübü
Sarıyer Spor Kulübü Bu akşam UEFA Avrupa Liginde Mücadele Edecek Temsilcilerimiz @Fenerbahce, @OSMANLISPOR_FK ve @Konyaspor'a Başarılar Dileriz. #UEL
Cenap Güngör
Cenap Güngör Haydi💪💛💙👉⚽️ #Fenerbahçe! #FBSKvsFCZL #UEL @EuropaLeague #TRT1 https://t.co/unAgZ0Yqc0
FB Tribünü Hayattır
FB Tribünü Hayattır 19:00 | Fenerbahçe - Zorya Luhansk 22:45 | Olimpia Armani Milano - Fenerbahçe #Fenerinmacivar #SaldırFener #UEL… https://t.co/dS28phsvLI
SON GÜNCELLEME: 27 Kasım 2016 18:33