Genç sporcular Euro 2016’da Türk bayrağını taşıyacak

10.6.2016 15:10:00
A- | A+
1984 yılından beri UEFA’nın ve 2004’ten bu yana da Türkiye Milli Futbol Takımı’nın sponsoru olanCoca-Cola, genç sporcularaFransa’da Euro 2016 heyecanını yaşatıyor. Gelişim Ligleri ile 20 bine yakın futbolcunun yetişmesine destek olan Coca-Cola, Coca-Cola Gelişim Ligleri’nden 4 genç sporcunun Milli Takımımızın Hırvatistan mücadelesi öncesi Türk bayrağını statta taşıyarak Euro 2016 coşkusunu yaşamalarına olanak sağlayacak. 1996 yılında Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından hayata geçirilen ve bugüne kadar 150.000’den fazlaöğrenciyeulaşan Ücretsiz Spor Okulları’ndan 4 öğrenciise, Coca-Cola’nın desteğiyle 17 Haziran’da Nice’te oynanacak Türkiye – İspanya maçı öncesinde Türk bayrağını taşıyacak.

Türkiye Milli Futbol Takımı ile Coca-Cola Gelişim Ligleri’nin ana sponsoru olarak Türk futbolunun en büyük destekçileri arasında yer alan Coca-Cola, genç sporcularındünyanın en büyük futbol organizasyonlarından biri olan Euro 2016 heyecanına ortak olmasına olanak sağlıyor. Coca-Cola’nın desteğiyle 8genç sporcu, Milli Takımımızın Hırvatistan ve İspanya maçları öncesinde bayrak taşıyıcı olarak görev alacakve efsane futbolcularla bir araya gelme şansı yakalayarak unutulmaz bir deneyim yaşayacak.

Coca-Cola’nın sponsorluğunda 20 bine yakın futbolcu yetiştiren Gelişim Ligleri’nden 4 sporcu, 12 Haziran’da Paris’te gerçekleşecek Türkiye-Hırvatistan maçı öncesinde Coca-Cola’nın desteğiyle Türk bayrağını taşıyacak. Türkiye Futbol Federasyonu ve Genç Milli Takımlar Hocaları tarafından,teknik, taktik ve futbol yetenekleri gibi kriterler değerlendirilerek seçilen genç futbolcular, Altınordu, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor takımlarının kadrolarında yer alıyor.

17 Haziran’da Nice’de gerçekleşecek Türkiye-İspanya mücadelesi öncesinde ise, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesitarafından hayata geçirilen Ücretsiz Spor Okulları’ndan 4 öğrenci,Türk bayrağını taşıyarak bu unutulmaz anlara tanıklık edecek.Öğrenciler, Coca-Cola’nın desteğiyle Van, Sakarya ve İstanbul Pendik’teki okullardan Fransa’ya bu büyük deneyimi yaşamak için gelecek.

Dünyanın en büyük spor organizasyonlarının en uzun süreli ortağı olan Coca-Cola, 1984 yılından beri UEFA’nın sponsorları arasında yer alıyor. Coca-Cola, Türkiye’de 2004 yılından bu yana Türkiye Futbol Federasyonu’nun ve 2008’den beri Coca-Cola Gelişim Ligleri’nin ana sponsorları arasında bulunuyor. Coca-Cola ayrıca,Milli Olimpiyat Komitesi tarafından 1996 yılında hayata geçirilen ve şimdiye kadar 150.000 öğrenciye ulaşmışÜcretsiz Spor Okulları ile İstanbul, Van, Kocaeli ve Sakarya’da faaliyet gösteren 6 okulda voleybol, basketbol ve atletizm branşlarında eğitimler verilmesine destek oluyor.

 

EURO 2016 MİLLİLERE MESAJINI GÖNDER!

Fenerian ?
Fenerian ? Fenerbahçemiz Zorya Luhansk karşısında "Efsane Çubuklu" formamızla mücadele edecek! #FBSKvsFCZL #UEL @EuropaLeague https://t.co/y1tW56hogh
Muhammet İKİZ
Muhammet İKİZ Mabede yolculuk #fenerinmaçıvar #Uel
Sarıyer Spor Kulübü
Sarıyer Spor Kulübü Bu akşam UEFA Avrupa Liginde Mücadele Edecek Temsilcilerimiz @Fenerbahce, @OSMANLISPOR_FK ve @Konyaspor'a Başarılar Dileriz. #UEL
Cenap Güngör
Cenap Güngör Haydi💪💛💙👉⚽️ #Fenerbahçe! #FBSKvsFCZL #UEL @EuropaLeague #TRT1 https://t.co/unAgZ0Yqc0
FB Tribünü Hayattır
FB Tribünü Hayattır 19:00 | Fenerbahçe - Zorya Luhansk 22:45 | Olimpia Armani Milano - Fenerbahçe #Fenerinmacivar #SaldırFener #UEL… https://t.co/dS28phsvLI
SON GÜNCELLEME: 27 Kasım 2016 18:33