Euro 2016'ya sürekli ihbar yağıyor!

7.6.2016 10:09:00
A- | A+
Ukrayna'da yakalanan ve Avrupa şampiyonası boyunca 15 terörist saldırı düzenleyeceği iddia edilen şahıs haberi üzerine bu polis takviyesine karar verdiklerini söyleyen Paris valisi, terör konusunun çok ciddiye alınması gerektiğini açıkladı.

Paris'te olan maçların yapılacağı Stade de France'ta alınan emniyet tedbirlerini açıklayan Paris valisi, Stad çevresinde öngörülen emniyet şeridinde 8 "ön arama noktası" olacağını, stada girişte ise 6 emniyet noktası bulunduğunu, emniyet şeridi içinde 1276 özel güvenlik görevlisi, 375 gönüllü ve sayıları 950 ila 1100 arasında değişen polisin görev yapacağını söyledi.

Eiffel kulesi yakınında bulunan ve seyircilerin toplanacağı Champs de Mars "Fan Zone" bölgesine ise 25 ayrı "ön kontrol" noktasından girilecek, Fan Zone'a 5 giriş noktası olacak ve taraftara ayrılan bu bölgede 332 ile 479 arasında özel emniyet görevlisi, 200 gönüllü ve 750 ila 1100 polis arasında bir sayı ile güvenlik güçleri görev yapacak.

Özel emniyet görevlileri hakkında soru işaretleri...

Avrupa şampiyonası boyunca görev yapacak olan 3500 özel emniyet gücünü tek tek inceleyip elekten geçiren Fransa İç güvenlik birimi DGSİ, bu emniyet görevlilerinden 85inin "Cristina" ismi verilen sicil programında isimlerinin olduğunu açıkladı.

Diğer taraftan bu durumun korkulduğu kadar kötü olmadığını, "Cristina" sicil programının amacının çok geniş olduğunu ve sendika militanlarının bile bu program ile fişlendikleri açıklandı.

Engin Akgürbüz, Marsilya (DHA)

EURO 2016 MİLLİLERE MESAJINI GÖNDER!

Fenerian ?
Fenerian ? Fenerbahçemiz Zorya Luhansk karşısında "Efsane Çubuklu" formamızla mücadele edecek! #FBSKvsFCZL #UEL @EuropaLeague https://t.co/y1tW56hogh
Muhammet İKİZ
Muhammet İKİZ Mabede yolculuk #fenerinmaçıvar #Uel
Sarıyer Spor Kulübü
Sarıyer Spor Kulübü Bu akşam UEFA Avrupa Liginde Mücadele Edecek Temsilcilerimiz @Fenerbahce, @OSMANLISPOR_FK ve @Konyaspor'a Başarılar Dileriz. #UEL
Cenap Güngör
Cenap Güngör Haydi💪💛💙👉⚽️ #Fenerbahçe! #FBSKvsFCZL #UEL @EuropaLeague #TRT1 https://t.co/unAgZ0Yqc0
FB Tribünü Hayattır
FB Tribünü Hayattır 19:00 | Fenerbahçe - Zorya Luhansk 22:45 | Olimpia Armani Milano - Fenerbahçe #Fenerinmacivar #SaldırFener #UEL… https://t.co/dS28phsvLI
SON GÜNCELLEME: 27 Kasım 2016 18:33