Euro 2016'da her takımı 5 kişilik özel tim koruyacak!

20.5.2016 12:06:00
A- | A+
Alman "Mitteldeutsche Zeitung" gazetesinin bildirdiğine göre, şampiyonada yer alacak 24 ülkenin futbol takımlarının güvenliğini muhtemel terör saldırılarına karşı 5 kişilik özel birlikler  sağlayacak.
Gazete, sözkonusu güvenlik önlemini Alman parlamentosu spor komisyonuna dayandırdı. Haberde, Fransa'da gerçekleştirilecek şampiyonada, Alman milli takımının 5 kişilik özel time ilaveten, kendi güvenlik ekibi tarafından da korunacağı bilgisi yer aldı.

Gazeteye konuşan Hristiyan Birlik Partileri CDU/CSU iç politika sözcüsü Stephan Mayer, şampiyonada terör tehdidinin sadece futbol takımlarına ya da hassas bazı oyunlara yönelik değil, Fransa'nın her tarafında olabileceğine dikkat çekti.

10 Haziran'da başlayacak olan Avrupa Futbol Şampiyonası'na 24 ülke katılıyor. 10 Statda oynanacak 51 müsabakayı 2,5 milyon biletli futbolseverin izlemesi bekleniyor.

Ahmet YILDIRIM/ Dortmund, (DHA)Fransa olağanüstü hali uzattı

10 Haziran-10 Temmuz tarihleri arasında Avrupa Futbol Şampiyonası'na ve 2 Temmuz'da "Tour De France" bisiklet turu da düşünülerek, Fransız İstihbaratı ülkenin yeni terör saldırıların hedefinde olduğunu duyurmasıyla tedbirler artırıldı ve olağanüstü hal uzatıldı.

Fransa Ulusal Meclisi olağanüstü hali Temmuz ayın sonuna kadar uzattı.
 
Son iki yıldır Fransa'da yaşanan terör saldırıları yüzünden ülkede ilan edilen olağanüstü hal 26 Mayıs Perşembe günü sona ermesi bekleniyordu. Fransız İstihbaratı ülkenin yeni terör saldırıların hedefinde olduğunu duyurmasıyla beraber 10 Haziran- 10 Temmuz tarihleri arasında Avrupa Futbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak olan Fransa yeniden alarma geçti. Ülke'de ikinci büyük etkinlik olan dünyanın en eski spor yarışması olan 103. Fransa Bisiklet Turu 'Tour de France' yarışmasın 2 Temmuz'da başlamasıyla sınırlar, havaalanları, garlar ve kent merkezlerinde denetimler yeniden yoğunlaştı. 21 etaplı 3 bin 519 km.'Tour de France' güzergahında terör olayların yaşanmaması için yoğun güvenlik önlemlerin alınacağı öğrenildi. 2016 yılın Tour de France yarışması 24 Temmuz Pazar günü Paris'te sona eriyor.  Fransa'da yeniden terör eylemlerin yaşanmaması, önüne geçilmesi için güvenlik hat safhada.

Levent Gündüz / Strasbourg (DHA)

EURO 2016 MİLLİLERE MESAJINI GÖNDER!

Fenerian ?
Fenerian ? Fenerbahçemiz Zorya Luhansk karşısında "Efsane Çubuklu" formamızla mücadele edecek! #FBSKvsFCZL #UEL @EuropaLeague https://t.co/y1tW56hogh
Muhammet İKİZ
Muhammet İKİZ Mabede yolculuk #fenerinmaçıvar #Uel
Sarıyer Spor Kulübü
Sarıyer Spor Kulübü Bu akşam UEFA Avrupa Liginde Mücadele Edecek Temsilcilerimiz @Fenerbahce, @OSMANLISPOR_FK ve @Konyaspor'a Başarılar Dileriz. #UEL
Cenap Güngör
Cenap Güngör Haydi💪💛💙👉⚽️ #Fenerbahçe! #FBSKvsFCZL #UEL @EuropaLeague #TRT1 https://t.co/unAgZ0Yqc0
FB Tribünü Hayattır
FB Tribünü Hayattır 19:00 | Fenerbahçe - Zorya Luhansk 22:45 | Olimpia Armani Milano - Fenerbahçe #Fenerinmacivar #SaldırFener #UEL… https://t.co/dS28phsvLI
SON GÜNCELLEME: 27 Kasım 2016 18:33